Νέα-Ανακοινώσεις

Ψ Η Φ Ι Σ Μ Α

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Εσπερινού Γυμνασίου με Λ.Τ. Λάρισας εκφράζει τη βαθιά του θλίψη για την απώλεια της αγαπημένης συναδέλφουΆννας Σιώκα, Φιλολόγου, η οποία τίμησε το σχολείο μας και γενικά την εκπαιδευτική κοινότητα με το πολύτιμο εκπαιδευτικό της έργο όντας υπόδειγμα εκπαιδευτικού, παιδαγωγού και καλής μητέρας.

Τιμώντας τη μνήμη της ο Σύλλογός μας:

Ψ Η Φ Ι Ζ Ε Ι

• να εκφράσει τη βαθιά του θλίψη για την απώλειά της
  • να εκφράσει τα ειλικρινή και θερμά συλλυπητήριά του προς την οικογένειά της
  • να διατεθεί πόσο για φιλανθρωπικο σκοπό
  • να παραστούν ταμέλη του στην εξόδιο ακολουθία
  • να αναρτηθεί το παρόν ψήφισμα στην ιστοσελίδα του Γυμνασίου και να δημοσιευθεί σε τοπικά μέσα ενημέρωσης

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εσπερινού Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις 2023-24

Το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω εκλογών στις: 6, 9, 13 και 16 Οκτωβρίου 2023.

Πατήστε ΕΔΩ για την ενημέρωση του καθημερινού Ωρολογίου Προγράμματος.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΕ ΕΚΘΕΣΗ ΣΤΟ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΕΙΟ

Το σχολείο μας την Παρασκευή 16/12/2022 επισκέφτηκε την έκθεση του Συλλόγου Εικαστικών Ν. Λάρισας, που πραγματοποιήθηκε στο Χατζηγιάννειο Πνευματικό Κέντρο Λάρισας,
σε συνεργασία με την Αντιδημαρχία Πολιτισμού και Επιστημών του Δήμου Λαρισαίων, με τίτλο 🎨 «Ο Χορός των Χρωμάτων» 🎨
Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στην έκθεση από τον πρόεδρο του Συλλόγου Γιάννη Γεωργιάδη και από τους καλλιτέχνες:
Χάμο Γεώργιο, Σμαρούλα Μητάκου, Γιώργο Χελιδωνά, Ιωάννη Χελιδωνά και Ρέντα Χρήστο.
Τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγητές τους: Κουτσογιάννη Μαρία, Κατερίνα Κανάκη Αξούγκα, Χρυσάφη Βασιλική, Μητρούλα Σπυριδούλα, Αγαθοκλής Θέος, και Ευαγγελία Κατσιαγιάννη.