Συγκρούσεις ...(Β΄ μέρος)

Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2024

Οι συγκρούσεις είναι ένα αναπόφευκτο κομμάτι των ανθρωπίνων σχέσεων. Εστιάσαμε στις συμπεριφορές που εμφανίζουμε σε μια ενδεχόμενη σύγκρουση αλλα και τον τρόπο να λύνουμε τις συγκρούσεις με εποικοδομητικό τρόπο! Ευχαριστούμε πολύ το προσωπικό και τους μαθητές του σχολείου για την ενεργή συμμετοχή τους στη βιωματική άσκηση (θεατρικό παιχνίδι) που πραγματοποιήθηκε και μας δίδαξε την αξία της αναγνώρισης των συναισθημάτων του άλλου. Φυσικά ευχαριστούμε θερμά την κοινωνική λειτουργό του σχολείου μας κα Ζαφειρίου Σταυρούλα για την οργάνωση και πραγματοποίηση αυτού του σεμιναρίου. (Στιγμιότυπα από τις 5/2/2024)